Tarczniki
Diaspididae



Smagliczka Nadmorska
Lobularia Maritima

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI

It appears that you are using an ad-blocking program (Adblock).

Please disable Adblock so that we can provide you with valuable content.


Wygląda na to, że używasz programu blokującego reklamy (Adblock).

Prosimy o wyłączenie Adblocka, abyśmy mogli dostarczać Ci wartościowe treści.


  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Rozmnażanie Tulipanów



Rzeczą jasną jest, że po pięknym kwitnieniu tych wspaniałych kwiatów chcemy ich mieć coraz więcej w ogrodzie. Dlatego też decydujemy się na ich rozmnożenie. Jest to bardzo proste, jednak warto napisać o tym kilka zdań. Tulipany mogą mnożyć się na dwa sposoby. Przez cebule przybyszowe oraz przez nasiona. Poprzez drugi sposób można dochować się dużej ilości nowych roślinek jednak ma on trzy podstawowe wady. Po pierwsze roślina, w której nie obetniemy torebki z nasionami tylko będziemy czekać na ich dojrzałość jest bardzo osłabione i może to osłabić jej kwitnienie. Po drugie nie zawsze z nasion przepiękne kwiaty. Czasami po prostu nie wykiełkują. I po trzecie rośliny wyhodowane z nasion w większości przypadków są zupełnie inne niż tulipan, które te nasiona nam dał. Dlatego zdecydowanie polecam rozmnażanie przez cebule przybyszowe.

Wykopując co roku cebule oddzielamy delikatnie małe cebulki, które przez okres kwitnienia do nich przyrosły. I to jest cała filozofia. Odkładamy je razem ze wszystkimi cebulkami do przeschnięcia, a na jesieni możemy już je sadzić. Z jednej dużej cebuli posadzonej jesienią możemy uzyskać nawet trzy lub cztery małe cebulki w zależności od odmiany tulipanów i jakości ich pielęgnacji.


    Copyright © poral.net