Skoczogonki
Collembola



Tulipan Systola
Tulipa Systola

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI

It appears that you are using an ad-blocking program (Adblock).

Please disable Adblock so that we can provide you with valuable content.


Wygląda na to, że używasz programu blokującego reklamy (Adblock).

Prosimy o wyłączenie Adblocka, abyśmy mogli dostarczać Ci wartościowe treści.


  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Czerwce - Coccoidea



Opis

Czerwce są szczególnie dokuczliwe w szklarniach i mieszkaniach. Często gdy roślina zaczyna marnieć bez żadnej widocznej przyczyny może to być atak czerwców.

Atakują również rosnące w gruncie rośliny ozdobne lub krzewy i drzewa owocowe. Czerwce często wyglądają tak, jakby stanowiły część rośliny. Często stwierdzamy ich obecność, gdy rośliny nie da się już uratować. Następuje powolne osłabienie rośliny, która wkrótce zaczyna źle wyglądać. Czasem na lepkich odchodach owadów wytwarzają się grzyby sadzaki, co wskazuje na obecność szkodnika.

Czerwce mają postać białych, brązowych bądź wypukłych tarczek widocznych na spodniej stronie liści, skupiają się często wokół żyłek na liściach bądź na pędach. Czerwce to małe owady żywiące się sokiem, które osłabiają roślinę, wprowadzając w jej tkanki swoje aparaty gębowe . Zwykle są one nieruchome, ale mają zdolność wyszukiwania nowych miejsc do żerowania. Większość czerwców to albo larwy, albo dojrzałe samice, ukryte pod białymi, żółtymi lub brązowymi tarczkami. Samice składają pod swoimi tarczkami lub woskowymi osłonkami liczne jaja. Zwykle mija kilka tygodni, zanim wylęgną się z nich młode larwy.

Zwalczanie

Najlepiej jest zastosować tarcznik - środek o działaniu żołądkowym i kontaktowym przeznaczonym do zwalczania szkodników występujących na częściach nadziemnych roślin ozdobnych takich jak: czerwce, tarczniki, mączlik szklarniowy, wełnowce i mszysce uprawianych przez amatorów w mieszkaniach i na balkonach w roślinach działa układowo.

Działa żołądkowo i kontaktowo na szkodniki występujące na częściach nadziemnych roślin. W roślinie działa układowo. Niszczy mszyce, wełnowce, tarczniki, czerwce i mączniki.

Dawkowanie

Rośliny domowe -w zależności od średnicy doniczki:
- do 12 cm - 1 brykiet
- do 15 cm - 2 brykiety
- powyżej 15 cm - 3 brykiety

Rośliny doniczkowe - w zależności od liczby roślin balkonowych w skrzynce: na 1 roślinę lub 12 cm długości skrzynki - 1 brykiet












    Copyright © poral.net