Krocionóg Krwawoplamy
Blaniulus GuttulatusFiołek Wonny
Viola Odorata

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Lobelia Przylądkowa - Lobelia ErinusOpis

Lobelia przylądkowa pochodzi z Afryki Południowej. Jest rośliną jednoroczną. Jestpopularną rośliną ogrodową osiągającą 10-25 cm wysokości, ma cienkie, gładkie i silnie rozgałęzione pędy. Jej liście są małe, gładkie, lekko błyszczące. Małe, osadzone na szczytach pędów kwiaty, w zależności od odmiany mają barwę białą, różową lub niebieską w różnych odcieniach.

Lobelia kwitnie obficie od początku czerwca do późnej jesieni. W ogrodach najczęściej sadzona jest jako roślina obwódkowa. Jest również jedną z najpopularniejszych roślin sadzonych w pojemnikach, donicach, misach oraz skrzynkach balkonowych. Wysadza się ją do gruntu i wystawia na zewnątrz posadzoną w pojemnikach w drugiej połowie maja.

Wymagania

Wymaga gleby średnio żyznej, dobrze uprawionej, lekko wilgotnej i słonecznego stanowiska.

Rozmnażanie

Lobelię rozmnaża się przez nasiona. Wysiewa się je od lutego do marca, do skrzynek inspektowych, które umieszcza się najlepiej na parapecie okna. Po dwóch tygodniach nasiona powinny wykiełkować. Gdy sadzonki mają po dwa listki delikatnie pikuje się je do większych pojemników. Rozsadę wysadza się na miejsce stałe w maju.

Pielęgnacja

Należy pilnować, aby gleba, w której rośnie lobelia, nigdy się nie przesuszyła. Od początku kwitnienia należy podlewać ją nawozem płynnym, najlepiej przeznaczonym do roślin kwitnących. Przed posadzeniem roślin warto podłoże wymieszać z wolnodziałającym nawozem otoczkowanym. Przekwitające i podsychające rośliny można w sierpniu przyciąć, kilkakrotnie podlać i zasilić nawozami płynnymi do roślin kwitnących, a zakwitną powtórnie.
    Copyright © poral.net