Wełnowce
PseudococcidaeTojeść Kropkowana
Lysimachia Punctata

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Kosmos Podwójnie Pierzasty - Cosmos BipinnatusOpis

Gatunek Kosmos podwójnie pierzasty należy do rodziny astrowatych i naturalnie występuje w Meksyku stąd często zagranicą nazywa się go meksykańskim astrem.

Jest to roślina jednoroczna o wysokości do 1 metra, która ma zdolność samo-wysiewania się. Jej pędy są wzniesione, silnie rozgałęzione z podwójnie pierzastymi liśćmi. Ich kształt przypomina liście koperku o kolorze jasnozielonym.

Kwiaty są rurkowate stosunkowo długie i lekko wystające, zebrane w okółku, tworzą duże koszyczki. Bardzo licznie pojawiają się od lipca do października, przyciągają wiele gatunków motyli. Kolory kwiatów są bardzo różnorodne od białych, różowych po fioletowe i purpurowe. Wyselekcjonowano wiele odmian w zależności od rodzaju i koloru kwiatu. Owoce to ciemnobrązowe wydłużone niełupki.

Wymagania

Kosmos należy do roślin mało wymagających i odpornych na choroby i szkodniki.

Rozmnażanie

Rozmnaża się go przez nasiona wysiewane do półciepłego inspektu w kwietniu. Na miejsce stałe wysadza się rośliny w maju w rozstawie 40 x 50 cm. Nasiona również można wysiewać w połowie maja bezpośrednio do gruntu, rośliny wówczas zakwitną później.

Pielęgnacja

Kosmos dobrze rośnie na glebie średnio żyznej i słonecznym stanowisku. Jest to roślina mało wymagająca, ale wrażliwa na przymrozki. W ogrodach sadzi się ja na dużych rabatach, w grupach na trawnikach, nadaje się także na kwiat cięty.
    Copyright © poral.net