Przędziorki
TetranychidaeKleome Ciernista
Cleome Spinosa

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

AdiantumOpis

Adiantum to paproć naturalnie występująca w Ameryce Południowej osiągająca do 30 cm wysokości i szerokości. Roślina ta ma bardzo delikatną budowę. Bardzo efektownie prezentują się zielone, wykrojone liście z ciemnymi, błyszczącymi osadkami. Na listkach od spodniej strony pojawiają się zarodniki. Z ponad 200 odmian tej paproci w warunkach domowych najlepiej prezentują się: Decorum, Tenerum, Fritz.

Roślina ta idealnie nadaje się do uprawy w domu. Pięknie zazielenia otoczenie, co sprawia, że wnętrza stają się żywsze i przyjemniejsze dla oka. Zdobywa coraz większą popularność w zagospodarowywaniu ścian jako roślina o zwisających liściach. Coraz częściej bywa uprawiana w szklarniach. Czasem stosowa do podsadzania drzew i krzewów.

Wymagania

Jest to roślina ciepłolubna. Najlepiej czuje się w miejscach o dużej wilgotności i temperaturze powietrza. Lubi półcień i torfową ziemię.

Rozmnażanie

Można ją rozmnożyć przez podział lub z zarodników.

Pielęgnacja

Należy ją podlewać dość często i w dużych ilościach. Nie ma specjalnych wymagać, co do wody. Najlepsza jest miękka i letnia. Lubi a czasem nawet wymaga zraszania wodą. Zbite korzenie zawsze muszą być wilgotne. W razie ich wyschnięcia trzeba włożyć roślinę do wody i poczekać do pełnego nawilżenie korzeni. Przez całą wiosnę i lato roślinę dobrze jest nawozić. Nie lubi przesadzania.
    Copyright © poral.net