Czerwce
Coccoidea



Obwojnik Grecki
Periploca Graeca

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI

It appears that you are using an ad-blocking program (Adblock).

Please disable Adblock so that we can provide you with valuable content.


Wygląda na to, że używasz programu blokującego reklamy (Adblock).

Prosimy o wyłączenie Adblocka, abyśmy mogli dostarczać Ci wartościowe treści.


  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Difenbachia Nakrapiana - Dieffenbachia Maculata



Opis

Wszystkie difenbachie mają duże liście i w zależności od gatunku białe plamki, zielone bądź złoto-marmurowe obwódki. Hodowanie tych roślin sprowadza sie do jednej zasadniczej sprawy - zapewnienia wysokiej wilgotności powietrza.

Difenbachia to masywne krzewiaste byliny o grubych i mięsistych łodygach z których wyrastają duże, szerokie liście z wyraźnie zaznaczonym nerwem głównym i o oryginalnym ukształtowaniu plam na liściach mających kształt mocno postrzępionych.

Difenbachia nakrapiana pochodzi z tropików Środkowej i Południowej Ameryki, głównie z Brazylii i z lasów deszczowych Kolumbii.
Może ona osiągnąć wysokość jednego metra.

Wymagania

Rośliny średnio trudne w uprawie. Dobrze rosną w temperaturze 15-18 °C, maksymalna temperatura w lecie nie powinna przekraczać 24 °C, w zimie nie powinna spadać poniżej 10 °C. Lubią światło, ale dobrze rosną też w miejscach nieco ciemniejszych i tylko odmiany o jasnych liściach potrzebują więcej światła. Wymagają dużej wilgotności. Źle tolerują przeciągi i spaliny samochodowe.

Rozmnażanie

Po kilku latach uprawy difenbachie tracą dolne liście, nadmiernie się rozrastają i robią się nieładne. Należy je odnowić ścinając ok. 10 cm nad ziemią pęd. Wówczas roślina wypuści nowy pęd, zaś ze ściętego pędu można wykonać nowe sadzonki. Niektóre odmiany można też rozmnażać z bocznych pędów. Ponieważ sok difenbachii, zawierający strychninę, jest trujący i działa drażniąco na skórę, należy to robić w rękawiczkach.

Pielęgnacja

Roślinę podlewamy tak aby jej ziemia była zawsze wilgotna ale nie mokra, jako nawóz stosujemy pałeczki bądź granulki nawozowe. Od czasu do czasu spryskujmy bądź wycieramy wilgotną szmatką liście, uważając by podczas ścierania kurzu nie poszarpać liści. Ziemia kwiatowa z domieszką piasku i gliny (można dodać nieco keramzytu dla użyźnienia).

Gdy Kwiaty Chorują:

Brązowe plamy na liściach - można to tylko wytłumaczyć brakiem światła, przede wszystkim dlatego, że zjawisko to nigdy nie występuje w pełni lata.

Zanim Dokonasz Zakupu

Difenbachia jest rośliną mocno trującą, jej sok powoduje silne reakcje skóry i śluzówki. Należy bardzo uważać sadząc ją w terrarium, gdyż nawet zwierzęta spijające rosę z jej liści mogą ulec zatruciu.

Przeciętny wiek: - Żyje kilka lat.
Stopień trudności pielęgnacji: - Relatywnie łatwa w pielęgnacji.














    Copyright © poral.net