Wciornastki
Thysanoptera



Hiacynt Wodny
Eichhornia Crassipes

  BOTANIKA           DRZEWKA   ROŚLINY           KWIATY   FLORYSTYKA         SZKODNIKI

It appears that you are using an ad-blocking program (Adblock).

Please disable Adblock so that we can provide you with valuable content.


Wygląda na to, że używasz programu blokującego reklamy (Adblock).

Prosimy o wyłączenie Adblocka, abyśmy mogli dostarczać Ci wartościowe treści.


  Rośliny:   - Kwitnące   - Zielone ozdobne   - Zielone pnące i zwisające   - Suche   - Gruboszowate   - Wodne   - Balkonowe   - Ogrodowe   - O wzorzystych liściach   Storczyki   Tulipany:   - Wymagania Tulipanów   - Pielęgnacja Tulipanów   - Rozmnażanie Tulipanów   - Rodzaje Tulipanów   - Odmiany Tulipanów   - Choroby Tulipanów   - Tulipany Kwitnące Zimą   Warzywa i zioła   Kwiaty cięte   Pędzenie roślin   Drzewka domowe   Życie roślin   Choroby i szkodniki   Kwiaty kwitnące zimą   Kaktusy   Rady praktyczne   Trendy florystyczne   Mowa kwiatów   Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku polskim
  Rośliny i szkodniki alfabetycznie
w języku łacińskim


Opisanych Roślin: 273
Opisanych Szkodników: 10

Kamasja - Camassia



Opis

Rodzaj roślin cebulowych o problematycznej pozycji systematycznej. Zaliczany jest współcześnie do rodziny agawowatych, wcześniej umieszczany był w rodzinie liliowatych (Liliaceae) lub hiacyntowatych.

Kamasja jest rośliną rosnącą w naturalnych warunkach na terenie USA oraz Kanady. Dorasta do jednego metra wysokości. Jej kwiaty są fioletowe lub białe, sporej wielkości, zebrane w grona. Liście są podłużne i rosną wzdłuż łodygi. Maja lancetowaty kształt i zielony kolor. W naszym regionie jest rzadko spotykaną rośliną, ale bardzo cenioną.

Wymagania

Camassie po przekwitaniu potrzebują suchej ziemi. Zimą w ogrodzie należy chronić je przed działaniem niskiej temperatury, zwłaszcza w chłodniejszych rejonach.

Rozmnażanie

Rozmnaża się wegetatywnie z cebul.

Pielęgnacja

Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, bądź lekko osłoniętym od słońca. Gleba powinna być w miarę żyzna, o dużym poziomie próchniczym. Cebule powinno się sadzić jesienią, od sierpnia do października. Później należy je dokładnie przykryć do czasu, aż się dobrze ukorzenią. Kiedy wiosną wyjdą młode pędy, je tez należy przykryć, bo są mało odporne na zimno. Można je, także wysiewać z nasion. Należy w tym przypadku wysiać nasiona wiosną do inspektu, a następnie przepikować w mniejsze doniczki. Kiedy już trochę podrosną można je przesadzić do gruntu. Podlewamy w czasie przedłużających się susz w miarę obficie, nawozimy od czasu do czasu. Części rośliny, które uschły lub przekwitły, usuwamy.

Gdy Kwiaty Chorują:

Odporna na szkodniki.












    Copyright © poral.net